Sabah Neden Erken Kalkamıyorsun? Erken kalkmak

Sabah Neden Erken Kalkamıyorsun?

Erken kalkmak

Erken kalkmak İnsanların hedefleri hayalleri yani kalkmak için harekete geçmek için mantıklı bir sebebi yoksa eğer sabah kalkmaya üşenir hayattan zevk alamaz yaşamak için yaşar ama eğer hedefi varsa hayalleri varsa kalkmak için sebepleri varsa hedeflerini hayallerini gerçekleştirmek için hemen harekete geçerler.

Mesela düşünün tatilde sabah kalkarken hedeflerimiz hayallerimiz yoksa bile gezeceğimiz için farklı yerlere gideceğimiz için hemen kalkarız harekete geçeriz çünkü tatilde ne zaman ne yaşayacağımızı bilmiyoruz beklenmedik güzel şeyler oluyor aynı bunun gibi hayatımız da böyle sen eğer harekete geçersen beklenmedik çok güzel şeyler olur bunu düşünmemiz lazım sabah her uyandığında bundan 1 yıl sonra nerelerde olacağını hayal et nelere sahip olacağını hayal et ve harekete geç .

Siz hiç hayallerinin peşinden koşan kendini sürekli geliştiren bir insanın hayatta başarısız olduğunu gördünüz mü hayır bazen başarısız olurlar evet ama ayağa kalkarlar ve en sonunda emeğini karşılığını alır çünkü herkes bu hayatta hakettiğini alır emeğinin karşılığını alır bir insan sürekli ders çalışıyorsa kendini geliştiriyorsa o çok güzel bir okul kazanır çünkü çalışmıştır ve kendini geliştirmiştir hayatta bunun gibi çalışırız kendimizi geliştiririz ve çok güzel yerlere geliriz.

Başarılı Olmak İçin Tavsiyeler:

  1. Erken kalkmak gün boyunca zinde ve enerjili olmanızı sağlar.
  2. Beslenmenize dikkat etmek bu konu hakkında güzel bir söz vardır Ne yersen O’sun sen eğer yağlı yemekler abur cuburlar yersen o gün üşengeç olursun isteksiz olabilirsin rahatsız eder seni ama faydalı proteinli bir beslenme yaparsan günün daha verimli geçer mazotunu yağlı yemeklerle mi doldurmak istersin proteinli sağlıklı yemeklerle mi?
  3. Spor yapmak artık konuşmaya bile gerek yoktur sanırım çünkü faydası çok fazla sadece vücuduna katkı sağlamıyor öz güven katıyor mutlu ediyor hayata bakış açını değiştiriyor.
  4. Evet ülkece büyük sorunumuz olan Kitap okumak bakış açısı kazanmaktır nasıl yaşayacağını öğrenmektir kitaplar sayesinde çok güzel dersler çıkarırız hayatta çok güzel bakış açıları kazanırız hayal gücümüz gelişir konuşmamız değişir kitap okuyan ve okumayan arasında ki farkı hemen anlarsınız kendini ister istemez belli ederler ve insana hava katar bilgi katar zeka geliştirir.