Arkadaşlık İlişkileri Nasıl Gelişir?

arkadaş

Karşı cinsten bir arkadaşınızla ne kadar çok vakit geçirirseniz ona kaşı duygular geliştirme şansınız o kadar artar. Ancak birlikte arkadaş olarak geçirdiğiniz onca zamandan sonra duygularınızı ona itiraf etmek garip hissettirebilir. Romantik bir ilişki isteseniz de istemeseniz de, duygularınızı itiraf etmenin belirli yolları vardır. Mesajınızı mümkün olan en doğru yoldan iletmeniz önemlidir.

Öneriler:

  • Duygularınızı itiraf etmeden önce, hisleriniz hakkında ipuçları verin. İkinizin çıkmasının nasıl olacağından bahsedin. Karşınızdakinin sizin bir eşten beklediğiniz özelliklere sahip olduğundan bahsedin. Flört edin.

 

  • Duygularınızı açıklamak için özel bir mekan seçin. Asla halka açık yerlerde ya da toplu buluşmalarda itiraf etmeyin. İkinizin de rahat olduğu bir mekan bulun. Örneğin, arkadaşınızla sık sık gittiğiniz ve sözünüzün kesilmeyeceği bir yer olabilir.

 

  • Gerçeği söyleyin. Tam olarak nasıl hissettiğinizi açıklayın, daha sonra arkadaşınıza cevap vermesi için seçenekler sunun. Örneğin, hemen cevap vermesi gerekmediğini ama mutlaka sizin hakkınızdaki hislerini bilmek istediğinizi söyleyin.

 

  • En kötüsüne hazırlanın ve en iyisini ümit edin. Arkadaşınızın size karşı hisleri olmayabilir. Arkadaş olarak devam edip etmemek istediğinize önceden karar verin ve bunu arkadaşınıza cevap verdikten sonra söyleyin.