Ankara Çankaya Psikolog - Kübra Meşe

Ankara Çankaya Psikolog

Ankara Çankaya Psikolog

kübra meşe
kübra meşe

Merhaba siteme hoşgeldiniz Ben Psikolog Kübra Meşe. Psikolojik destek, aşırı derecede rahatlamak ve iki kişinin konuşması değil çözüm odaklı yaklaşım sunan psikoloğun danışanını tedavi etmesidir.

Psikolog olmak illa bilinç altını temizlemek değil, geçmişe gitmek ve geçmişte kalmak asla değil. Gerekli nedenlere odaklanarak o nedenler arasında kalmakta değil. Çünkü hiç kimsenin hayatı ömür boyunca her hafta psikoloğa gelecek şekilde dizayn edilmemiştir. Psikolog insanların dertlerine merhem olarak ve anlamlı bir hayat veren uzman kişidir.

Psikologlar kişinin hayatının tıkanmasına neden olan olayları incelerken bu olayları nasıl lehine kullanılacağını öğretir. Danışan bu yolda yapamadıklarını tekrar bize getirerir ve biz kişiye bir beceri sağlarız. Sadece farkındalık değil farkındalıklı bir eylemi kişiye vermekteyiz. Eyleme dönüşmeyen hiç birşey değişemez.

Psikolog insan davranışlarını zihinsel süreçlerini yapı ve süreçlerini gözlem ve deney gibi bilimsel yöntemlerini kullanarak inceleyen, davranış sorunları ve gelişimsel sorunları noktasında faaliyette bulunan kişidir. Psikolog beceri öğretmektir. Bilinmeden ve öylesine konuşarak hiçbir şekilde bir hedefi olmayan bir terapinin kimseye bir faydası yoktur.

Psikologlar doğum öncesinden başlayarak çocukluk, gençlik ve ileri yaşta zihinsel ve fiziksel gelişim süreçlerini inceler yaşa bağlı davranış değişikliklerin açıklanması ve ölçülmesi ile ilgilenir. Sağlığı ve hastalığı etkileyen sosyal etkiler ile ilgilenir ve burada yolunda gitmeyen duygu ve davranışlara yön verir. Organik süreçlerin davranış düşünce ve duygular üzerindeki etkilerini inceler.

Ankara Çankaya Psikolog

Yaşamda bazen durup, düşünüp ve yeniden başlamamız gerekir. Kişi dur, düşün, yeniden başla yapamazsa yanlış yöne doğru gidiyor ve yeniden güncellemesi zor oluyor hatta zaman alıyor. Ankara Çankaya Psikolog size günlük yaşam döngüsü içerisinde sizi günlük olayların kirlerinden kurtarıyor ve sizi yeniliyor.

Psikologların ortak amacı insana yardım ve insana faydalı olabilmektedir. Bizler insanların hayatlarına dokunuyoruz o yüzden herşeyi layığı ile bilmek zorundayız. Hayatınızda her zaman layık olduğunuz bir yaşamı yönetebilmeniz ve sürdürebilmeniz dileğiyle.

Online Psikolojik Danışma

Günümüzde artık her şey çok hızlı ilerliyor buna zaman da dahil. Uğraşmamız gereken bir çok konu varken kendimizle ilgili konulara zaman ayırmamız oldukça zorlaşıyor. Bu koşuşturma içerisinde aslında hayatımızı sürdürmemizdeki en önemli faktör olan ruh sağlığımızı yok sayıyoruz. Ruh sağlığımıza veya hayatımızdaki başa çıkma yöntemlerimize zaman ayırmak istediğimizde de öncelikle çevremizde iyi bir terapist arıyoruz, bunu tabi ki yine internet üzerinden yapıyoruz. Eğer şanslı olursak çevrenizde gidebileceğimiz iyi bir terapist bulup uygun bulabildiğimiz bir zaman içerisinde randevu alıyor ve gitmeye çalışıyoruz. Çankaya Psikolog ise artık bu iş çok daha kolay oluyor, internete terapist aramaya girdiğinizde terapistinizi seçip sizin için uygun gördüğünüz saatte, evinizde veya iş yerinizde terapinizi uzaktan alabiliyorsunuz. Az sonra da bahsedeceğimiz gibi alacağınız bu yardım bilimsel olarak diğer terapilerle aynı düzeyde size fayda sağlayacaktır.

Aslında dünya da yüzbinlerce insan binlerce terapist arasından istediği terapisti seçerek kendi belirlediği zamanlarda, rahat ortamında ve daha uygun fiyata yardım alabiliyor. Peki Türkiye de bu durum nasıl diye bakarsak; Türkiye’ de online psikolojik danışma yeni yeni oluşmaya başlayan bir süreç. Bu nedenle insanların önyargılarının kırılması ve uygulamaların nasıl olabileceğine yönelik insanlara gerekli açıklamaların yapılması gerekmektedir. Tabi bu zaman alacak bir durum fakat ülkemizin sosyal ortama ne kadar hızlı adapte olduğunu düşünürsek bunun çok fazla zaman almayacağı düşünülmekte. Şu an da bile bir çok insan diğer ihtiyaçları gibi psikolojik yardım ihtiyaçlarını internet üzerinden hızlı bir şekilde almaya başladılar. Birkaç yıl içerisinde de bu durumun yaygınlaşacağı öngörülmektedir.

Online psikolojik danışmanın Türkiye’ deki gelişim aşamalarına katkı sağlayan danışma sitelerinin başında  www.psikolog06.com sitesi gelmekte. Deneyimli psikolojik danışmanlarının bu siteyi kuruş amaçlarından biri tüm Türkiye’ de kaliteli hizmet sunabilmek  ve psikolojik yardım almanın  her insanın hakkı  olduğuna inanmaları. Zaman içerisinde tıpkı dünyada olduğu gibi ülkemizde de “Danışman” ıma telefonunuzdan tıklayıp bir çok terapist arasından terapistinizi seçebileceksiniz. Eğitim alanında da sorularınız olduğunda mesaj veya e mail danışma ile sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Çocuk yetiştirmeden insan ilişkilerimize kadar yaşadığımız problemler de bir çok yardım seçeneği mevcut.

Yapılan araştırmalarda da online terapinin etkili olduğu kanıtlanmıştır: “ İngiltere’nin Bristol Üniversitesi’nden 6 Profesör ve 4 araştırmacının 300 hasta ile yaptığı klinik çalışmada online terapinin bilimsel olduğu kanıtlandı. Çalışmanın sonuçları Lancet dergisinde yayımlandı. İngiltere’de online terapi hakkında 300 kişi ile yapılan bilimsel araştırma toplam 8 ay sürdü. Online terapi konulu çalışmada hastalara online psikologlar tarafından internet bağlantısı ile evlerinde online terapi yöntemi uygulanarak bilişsel davranışçı terapi yapıldı. Depresyon ve buna eşlik eden panik bozukluk ve anxiyete tanısı almış hastalara 4 ay boyunca online terapi görüşmeleri ile bilişsel davranışçı terapi uygulandı. Hastaların online terapi uygulaması boyunca ve terapi sonrasında olmak üzere 8 ay boyunca yaşamsal durumları da düzenli olarak takip edilerek incelendi. Hastaların psikolojik durumlarını tespit etmek amacıyla online terapiye başlanmadan önce uygulanan psikolojik değerlendirme test sonuçları ile online terapilerden sonraki uygulanan psikolojik değerlendirme test sonuçları karşılaştırıldı. Ölçek sonuçlarına göre online terapi alan kişilerin sorunlarında azalma ve yaşam kalitelerinde önemli oranda düzelme tespit edildi.” *

*Kaynak:(www.onlineterapiler.com)

ONLİNE TERAPİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

 • Coğrafi kısıtlamalara sahip olanlar için daha kolay erişim,
 • Terapi istemekten korkan insanlar için daha cazip ve kolay başvuru imkanı,
 • Bir terapisti ofisinden görmekten daha uygun ücrete terapi alabilirsiniz,
 • Zaman kısıtlamaları olanlar için uygundur,
 • Kendi evinizin konforunda terapistinizle konuşabilirsiniz,
 • İsminizi verme zorunluluğunuz olmadan sadece rumuzunuz ile psikolojik danışma alabilirsiniz,
 • Eğer bedensel bir engeliniz veya dışarı çıkma korkunuz(agorafobi) varsa evinizden dışarı çıkmadan ev ortamında terapi alabilirsiniz.

 

ONLİNE TERAPİDE ETİK KISITLAMALAR NELERDİR?

Ofiste ya da online olsun tüm diplomalı psikolojik danışmanlar, uygulamada bu etik kurallar üzerinde eğitilmişlerdir.

 • Bir online psikolojik danışman gizlilik ilkesi içinde hareket eder,
 • Sizinle sadece terapide ilişki içerisinde bulunurlar, bu kişisel bir arkadaşlık değildir,
 • Bir online psikolojik danışman, kendi kimlik bilgileri, hizmetleri ve ücretleri konusunda yanlış beyanda bulunamazlar.
 • İlaç tedavisine başlama, doz ayarlama veya ilaç tedavisini bırakma gibi psikofarmakolojik uygulamalar yapılmamalıdır,
 • Yüz yüze terapiler için geçerli olan tüm etik kurallara uyulmalıdır.

 

Ankara Çankaya Psikolog  – Kübra Meşe. Görüşmek için lütfen randevu alınız.

Ankara Büyük Şehir Belediyesinin telefon ile ücretsiz desteği için tıklayınız

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara