Ankara Çankaya Psikolog - Kübra Meşe

Ankara Çankaya Psikolog

Ankara Çankaya Psikolog

kübra meşe
kübra meşe

Merhaba siteme hoşgeldiniz Ben Psikolog Kübra Meşe. Psikolojik destek, aşırı derecede rahatlamak ve iki kişinin konuşması değil çözüm odaklı yaklaşım sunan psikoloğun danışanını tedavi etmesidir.

Psikolog olmak illa bilinç altını temizlemek değil, geçmişe gitmek ve geçmişte kalmak asla değil. Gerekli nedenlere odaklanarak o nedenler arasında kalmakta değil. Çünkü hiç kimsenin hayatı ömür boyunca her hafta psikoloğa gelecek şekilde dizayn edilmemiştir. Psikolog insanların dertlerine merhem olarak ve anlamlı bir hayat veren uzman kişidir.

Psikologlar kişinin hayatının tıkanmasına neden olan olayları incelerken bu olayları nasıl lehine kullanılacağını öğretir. Danışan bu yolda yapamadıklarını tekrar bize getirerir ve biz kişiye bir beceri sağlarız. Sadece farkındalık değil farkındalıklı bir eylemi kişiye vermekteyiz. Eyleme dönüşmeyen hiç birşey değişemez.

Psikolog insan davranışlarını zihinsel süreçlerini yapı ve süreçlerini gözlem ve deney gibi bilimsel yöntemlerini kullanarak inceleyen, davranış sorunları ve gelişimsel sorunları noktasında faaliyette bulunan kişidir. Psikolog beceri öğretmektir. Bilinmeden ve öylesine konuşarak hiçbir şekilde bir hedefi olmayan bir terapinin kimseye bir faydası yoktur.

Psikologlar doğum öncesinden başlayarak çocukluk, gençlik ve ileri yaşta zihinsel ve fiziksel gelişim süreçlerini inceler yaşa bağlı davranış değişikliklerin açıklanması ve ölçülmesi ile ilgilenir. Sağlığı ve hastalığı etkileyen sosyal etkiler ile ilgilenir ve burada yolunda gitmeyen duygu ve davranışlara yön verir. Organik süreçlerin davranış düşünce ve duygular üzerindeki etkilerini inceler.

Çankaya Psikolog

Yaşamda bazen durup, düşünüp ve yeniden başlamamız gerekir. Kişi dur, düşün, yeniden başla yapamazsa yanlış yöne doğru gidiyor ve yeniden güncellemesi zor oluyor hatta zaman alıyor. Ankara Çankaya Psikolog size günlük yaşam döngüsü içerisinde sizi günlük olayların kirlerinden kurtarıyor ve sizi yeniliyor.

Psikologların ortak amacı insana yardım ve insana faydalı olabilmektedir. Bizler insanların hayatlarına dokunuyoruz o yüzden herşeyi layığı ile bilmek zorundayız. Hayatınızda her zaman layık olduğunuz bir yaşamı yönetebilmeniz ve sürdürebilmeniz dileğiyle.

Ankara Çankaya Psikolog  – Kübra Meşe. Görüşmek için lütfen randevu alınız.

Ankara Büyük Şehir Belediyesinin telefon ile ücretsiz desteği için tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ara